Co podniknout, když jste doma sami?

By in Životní styl on 17.3.2019

Jistě znáte ten pocit, kdy si nemůžete najít ani chvilku pro sebe, protože kolem vás vždy někdo pobíhá a něco po vás požaduje. V práci se s takovým stresem a nátlakem setkává mnoho lidí a většina z nich si přeje pouze to, aby už byli doma, kde budou mít vytoužený klid. Pokud vám však doma práce nekončí a čekají tam na vás další členové, kteří potřebují vaši pomoc a úsilí, klid bohužel nenalezete ani tam.

holka s knihou

PRÁZDNÝ DŮM JE JAKO VÝHRA V LOTERII

Nestává se právě často a možná je tomu tak pouze výjimečně, že se doma ocitnete sami a několik hodin máte pouze pro váš odpočinek nebo aktivity, které chcete udělat v tichosti a osamotě. Jestli se tak už stane a vy se můžete radovat z toho, že váš dům nebo byt budete mít na nějaký čas pouze pro sebe, je na místě toho využít tak, jak to jenom půjde.

Mnoho žen hledí pouze na to, aby se udělala práce, která v přítomnosti manžela nebo dětí není možná. Uklidit však můžete – i když budou doma a uznejte, že úklid domácnosti v době, kdy jste samy, by byl větší maraton než odpočinek.

Muži zase ocení chvilku klidu u televize a válení se na gauči. Je pochopitelné, že nemáte chuť pustit se do nějakých větších rekonstrukcí nebo práce, která je zaměřená na kutilství. Místo toho však můžete využít čas tak, že si pospíte. Nutno říct, že si to zaslouží každý chlap, který denně vydělává peníze, které jsou hlavním příjmem rodiny.
dívka s popcornem

NEPROMARNĚTE ANI CHVILIČKU

Nesnažte se stihnout všechno, co na vás čeká! Smyslem samoty je užít si ji a najít odpočinek a relax, který si dopřejete – nikoli se o něho připravíte. Pozvěte si na návštěvu kamarádku nebo parťáka, se kterým nikdy nemáte čas být sami. Rozdělejte si víno, poseďte si na terase a užívejte si čerstvý vzduch a pocit, že nemusíte nic dělat.

Pokud však oceníte pouze soukromí, o které se s nikým nechcete dělit, máte možnost konečně se dostat ke čtení vaší oblíbené knihy, na kterou se vám už dlouho práší. V opačném případě si můžete pustit váš oblíbený seriál nebo film a udělat si k němu něco dobrého k jídlu, díky čemu si dopřejete luxus – v podobě slastné pohody a válení.