Dům versus byt

By in Domov on 5.8.2018


Adekvátní volbu bydlení řeší za svůj život nejméně jednou snad každý z nás. Někdo i více než jednou. Pro mnohé může být rodinný dům splněním snu. Pro jiné naopak je ideální bydlení v bytě. Pro koho je vhodné bydlení v domě a naopak?

dům se zahradou

Na základě jedné odborné psychologické studie vyplývá, že pro výběr vlastního bydlení hraje významnou roli a má vliv prostředí, ve kterém člověk vyrůstal coby dítě. Jestliže jako dítě byl jedinec spokojený s danou situací ohledně bydlení, převážně volí stejně či obdobně. Jsou tací lidé, kteří vyrůstali v rodinném domě a neumí si život představit jinak. Bydlení v bytě je doslova děsí. Naopak jsou i tací, co vyrůstali v rodinném domku, ale z jakéhokoliv důvodu v osobním dospělém životě preferují bydlení v bytě. A pak jsou samozřejmě situace, kdy není reálné se více rozhodovat, ale musí se vzít to, co je k dispozici, co si člověk může nejen po fnanční stránce dovolit.

 

Peníze v hlavní roli nejen při volbě

 

O důležitosti financí netřeba více hovořit. Peníze hrají podstatnou roli při rozhodování, i když dnes už lze vše řešit. Pokud nedisponujete potřebnou finanční částkou a toužíte přesto po reálném bydlení v rodinném domku, můžete tento svízel řešit za pomoci hypotéky. Hypotéka je tak pro takřka většinu populace řešením, jak bydlet co nejdříve ve vlastním. Stejně tak tomu je i v případě bydlení ve vlastním bytě. Bydlení je takto optimálním řešením, než zbytečně platit za bydlení v podnájmu.

 

Přestože pro mnohé na první pohled může být lákavá pořizovací cena staršího rodinného domku, která se tak jeví jako výhodnou a zejména přijatelnou formou, je třeba být na pozoru. Zejména při pořízení rodinného domu je třeba myslet i na další finančí výdaje. A o starších domech to platí dvojnásob. Zde téměř vždy je potřebná investice do rekonstrukce apod. Vždy je třeba si dát na papír klady a zápory. Nechat si dostatečný čas na promyšlení a případné zjištění veškerých potřebných detailů s tím souvisejících.

otevřené okno

Kompromis coby adekvátní řešení

 

I když povětšinou vychází nejen po finanční stránce lépe pořízení bytu, jde to vyřešit i kompromisem. Zejména jestliže toužíte po vlastní zahrádce pro trávení odpočinku s knížkou nebo pěstování bylinek apod. Můžete si pořídit vlastní bydlení v bytě a vlastnit malou rekreační nemovitost. Tím si tak budete moci dopřát výlet a užití si přírody a vždy se vracet do čistého a uklizeného bytu.

 

Soukromí je prioritou?

 

Jestliže je však pro vás soukromí na prvním místě a neumíte si představit bydlení v bytě. Splnit sen v podobě vlastního rodinného domu je reálné, neboť vždy je nějaké řešení a může být i snadnějším krokem, než se někdo může domnívat https://www.balneomed.cz/aby-bylo-vse-podle-vasich-predstav/

Breberky - modern
</div>

<p><!--[if gte mso 9]><xml>
 <w:WordDocument>
 <w:View>Normal</w:View>
 <w:Zoom>0</w:Zoom>
 <w:TrackMoves/>
 <w:TrackFormatting/>
 <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone>
 <w:PunctuationKerning/>
 <w:ValidateAgainstSchemas/>
 <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>
 <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>
 <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>
 <w:DoNotPromoteQF/>
 <w:LidThemeOther>CS</w:LidThemeOther>
 <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian>
 <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript>
 <w:Compatibility>
  <w:BreakWrappedTables/>
  <w:SnapToGridInCell/>
  <w:WrapTextWithPunct/>
  <w:UseAsianBreakRules/>
  <w:DontGrowAutofit/>
  <w:SplitPgBreakAndParaMark/>
  <w:EnableOpenTypeKerning/>
  <w:DontFlipMirrorIndents/>
  <w:OverrideTableStyleHps/>
 </w:Compatibility>
 <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel>
 <m:mathPr>
  <m:mathFont m:val=

Dům versus byt
Ohodnoťte příspěvek

Comments are closed.