Koupit, stavět či mít jen pronájem?

By in Domov on 10.4.2018

Co je lepší? Mít vlastní bydlení, koupit si rodinný dům, vlastnit byt, anebo nemít starosti a mít domov ve formě pronájmu?
Na takovou otázku je potřeba myslet již od prvopočátku, pokud si přejeme domov, dle našich představ. Všechno přináší svoje výhody i nevýhody, kterých je opravdu velmi mnoho.
rozestavěná dřevostavba

Jaké jsou výhody a nevýhody vlastního bydlení?

Mezi výhody můžeme přiřadit:
–          nikdo nám nedá výpověď z nájemní smlouvy
–          můžeme si s naším domovem dělat co je libo
–          investovat smíme kdykoliv a jakkoliv
–          domov bude na celý život
–          a mnohem více dokonalostí a výhod

Nevýhody vlastního bydlení:
–          finanční vytížení
–          závazky vlastníků
–          placení daní
a tak dále.

Každý z nás, si tedy musí dobře rozmyslet, zda bude jeho domov v podobě vlastního bydlení, či dáme přednost nájmům. Každopádně, tak či tak, si zvelebit a zdokonalit svůj domov, můžeme každičký z nás a to opravdu velmi lehce a jen s kapkou fantazie.

Výstavba a vše kolem

Pokud chceme chytře investovat, je nejlepším řešením, mít vlastní bydlení a to formou výstavby. Existují rodinné domy na klíč, které se vyplatí a to po všech stránkách. Můžete je velmi dobře realizovat a to ve velmi krátké době, za senzační ceník a také v takových představách, o jakých sníte celý život.
prodej domu

Dle vašich přesných představ, dokážete postavit nádherný dům a vybudovat si tak dokonalý a velmi krásný domov, nejen vám, ale vašim dětem.

Kde hledat pomoc s celkovým pořízením bydlení?

Realizace a také investice domovů, je velmi spekulativní věc. Pokud máme představu o tom, jak bude náš domov vypadat, je pak vše jednodušší.

Investovat se dá mnoha způsoby:
–          vlastní zdroje financí
–          bankovní hypotéky, půjčky a úvěry
–          kombinace vlastních zdrojů a pomoci bankovních institucí

Pokud tedy známe jisté druhy financování, je zapotřebí se dobře rozmyslet, jak bude probíhat realizace a vše kolem. Nejlepším a tedy i tím nejmodernějším způsobem okamžitého bydlení, jsou domy na klíč. Věřte, že splnit si svůj sen, můžete všichni.