Muži mají také city, ale moc dobře vědí, proč je skrývat!

By in Muži on 30.8.2017

Jedním z důvodů, proč muži neradi vyjadřují své pocity (činí tak ovšem podvědomě, jako podvědomě opatrně našlapují při tušení nebezpečí), jsou ženy.
Jsou si dobře vědomi skutečnosti, že méně citových investic do vztahu znamená více volných zdrojů, nasměrovaných k jiným ženám nebo cílům.

Jako je tomu u smluvních výměnných obchodů (příměr, který jistě vyvolá reakce nevole typu: „Vztah není žádné hokynářství“), je v zájmu muže neodhalit, jak silná je jeho touha, kolik je ochoten platit, jak intenzivně je připraven se zavázat.
pár na kole
Emoceprozradí stupeň ochoty investovat a ženy je dovedou zatraceně dobře číst a získané informace využít. Proto se žena tak zoufale snaží z dostupných příznaků dešifrovat, jak to s ní muž doopravdy myslí. Ženy daleko více než muži tráví spoustu času vzpomínáním a pitváním se v rozhovorech s muži, se kterými mají (mít) známost, přičemž se snaží rozebrat skutečný stav partnerovy duše včetně jeho úmyslů. V centru všech stížností na mužskou citovou skoupost je tedy obava o jeho – zřejmě nedostatečnou – zavázanost.

pár pod kabátem
Když zjistí, že objevili tu pravou

Muži nejsou emočně chladní. Za okolností, kdy si mohou být jisti, že se jim to nevymstí (sport, debaty s přáteli, oslavy, loučení se s drahým zesnulým) dávají emocím volný průchod. Muž, který se ale netakticky přizná k tomu, že ta jeho krasotinka je pro něj vším a bez ní nemůže žít, si zadělává na to, že z něj bude udělána onuce, bude zbaven svobod, oškubán – a co hůř, žena u vědomí, že dosáhla, čeho potřebovala, o sebe přestane pečovat, ztloustne, předčasně odkvete a sex s ní – původně za odměnu – bude nyní za trest.

Chlapíčkovi, který neuváženým vyložením citových karet na stůl doprovozeným odevzdáním „koltů“ přišel o manévrovací prostor, teď nezbývá než doťapat svůj okleštěný (a vykleštěný) život za tou „svou“, bez možnosti realizovat se „někde jinde“. Už na to nemá prostředky ani čas, ba „byla mu na to zajita“ i chuť.

Muži mají také city, ale moc dobře vědí, proč je skrývat!
Ohodnoťte příspěvek

">