Podivínští muži z pohledu vědy

By in Muži on 10.4.2018
 1. Ať už je to způsob, kterým světlo dopadá na zorničku a poté přenos informace do nervového ústrojí, muži vidí svět určitě jinak než ženy, nebo především jiným způsobem. Tady bychom mohli uplatnit starý mýtus, že zatímco žena vidí barev 150, muž jen 50.
 2. Zatímco miminka ženského pohlaví mají ráda obličeje, miminka mužského pohlaví se raději podívají na pohybující se předměty. To ostatně souvisí s tím, jak muži rozdílně vidí svět, jejich oči jsou přizpůsobeny více pohybu než vnímání barev a textur.
 3. mladý pár
 4. S tím souvisí také to, co malí kluci nejraději kreslí = jedná se o akční scény plné dynamického pohybu, zatímco dívky kreslí spíše ustálené obrázky lidí a zvířat, rostlin, které jsou otočené směrem k pozorovateli.
 5. Studie prokázala, že muži slyší hůře než ženy, neboť mají v části mozku, která zpracovává sluchové vjemy o 11 % méně neuronů, které tyto informace zpracovávají.
 6. železná socha
 7. Muži automaticky blokují jistý druh zvuků, který nechtějí slyšet. To také může souviset s tím, proč vás najednou muž neposlouchá.
 8. Muži používají pohybu k myšlení. TO ostatně souvisí s tím, jak vidí svět. Pokud se zeptáte muže, jak vlastně přišel na to, na co přišel, dostane se vám baráže pohybů a gest, které doplňují celý ten myšlenkový výkon
 9. Mužské prostředí je jiné než ženské. Při studii na chlapcích od 7-17 let, chlapecké skupiny sebou nesou jistou soutěživost, dravost za nějakou pozicí, testování se navzájem a okamžitém vypracování nějakého hierarchického žebříčku.
 10. nakreslené svaly
 11. Muži mnohem častěji přeceňují své schopnosti než ženy. Možná to je tím důvodem, proč je den před onou nocí muž samá pochvala, i když poté skutek utek.
 12. Muži vidí „neutrální výraz“ v obličeji jako agresivní. TO ukázala studie, která sic nechala dívky klidnými, u mužů vzbuzovaly naprosto bez emotivní obličeje negativní emoce.
 13. Muži, na rozdíl od žen, tíhnou k agresi fyzické. To ostatně nepřekvapí, protože stejně jako vidíme svět v pohybu, vidíme rádi také naše pěsti v pohybu.